Proč mají makléři rozdílné provize

V realitním světě se často setkáváme s rozdílnými provizemi mezi makléři. Proč tomu tak je? V tomto článku se podíváme na různé faktory, které ovlivňují výši provizí, a vysvětlíme, proč se mohou lišit. Přečtěte si můj článek a zjistěte, jaké aspekty hrají roli při stanovování provizí a co byste měli zvážit při výběru makléře.

Různé služby a zkušenosti

Jedním z hlavních důvodů, proč mají makléři rozdílné provize, jsou různé služby a kvalita, které nabízejí. Někteří makléři poskytují kompletní servis, který zahrnuje vše od marketingu nemovitosti, přes právní služby až po asistenci při vyjednávání. Jiní mohou nabízet pouze základní služby ( nafocení a příprava bytu na prodej). Zkušenosti makléře také hrají velkou roli. Makléři s dlouholetou praxí a úspěšnou historií prodeje si mohou dovolit účtovat vyšší provize, protože jejich služby jsou často kvalitnější a efektivnější. Současně mají peníze na zaplacení kvalitnějšího fotografií, videí a dalších přípravných služeb.

Tržní podmínky a lokalita

Dalším faktorem, který ovlivňuje výši provizí, jsou tržní podmínky a lokalita nemovitosti. V některých oblastech, kde je vysoká poptávka po nemovitostech, mohou makléři účtovat vyšší provize. Naopak v méně atraktivních lokalitách mohou být provize nižší, aby přilákaly více klientů. Tržní podmínky, jako je ekonomická situace a úroveň konkurence mezi makléři, také hrají důležitou roli. V dobách ekonomické nejistoty mohou makléři snižovat své provize, aby zůstali konkurenceschopní.

Individuální přístup a specializace

Každý makléř má svůj vlastní přístup k práci a může se specializovat na různé typy nemovitostí nebo klientů. Někteří makléři se zaměřují na luxusní nemovitosti, jiní na komerční prostory nebo na pronájmy. Specializace a individuální přístup mohou ovlivnit výši provize, protože makléři, kteří se specializují na určité segmenty trhu, mohou nabízet specifické znalosti a dovednosti, které jsou pro klienty cenné. Tento přístup může vést k vyšším provizím, protože klienti jsou ochotni zaplatit za odborné znalosti a personalizované služby.

Pokud se se mnou budete chtít o něčem poradit, spojte se se mnou prostřednictvím kontaktů na mém webu. Rád vám pomohu a zodpovím vaše dotazy.

```

Milan Břečka
Autor: Milan Břečka

Jsem je zkušený a stále učící se realiťák razící heslo:

BUĎ MÁŠ VÝSLEDKY NEBO VÝMLUVY. NEMŮŽEŠ MÍT OBOJÍ

 

Jsem týmový hráč, proto se obklopuji týmem lidí, kteří jsou zaměřeni na spokojenost klienta a kvalitně odvedenou práci. 

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Stáhněte si zdarma

Úspěšné kroky k prodeji

zpracováním osobních údajů